Akitka – blog i informacje o rasie akita inu

Blog o życiu z kochaną akitą

O mnie

IMG_2918

Witam na moim blogu o życiu z psem rasy akita inu. Moja kochana akitka ma na imię Saki, urodziła się 10.10.2015 roku, a jest u mnie od 16.01.2016.

Akita to wciąż dość mało popularna rasa w Polsce i trudno jest znaleźć w sieci przydatne informacje na jej temat. Łatwo natomiast znaleźć w Internecie wiele stereotypów i nie zawsze prawdziwych informacji o akitach, które skutecznie mogą odstraszyć osoby rozważające posiadanie właśnie akity. Nie mówię, że akity to łatwe psy i są odpowiednie dla każdego. Absolutnie tak nie  jest. Akita to specyficzna rasa, o zdecydowanym charakterze, bardzo uparta, ale zarazem strasznie kochająca i wierna. Każdy kto widział film „Mój przyjaciel Hachiko” wie o czym piszę 😉 Ja się przekonuję o tym codziennie na własnej skórze i uważam, że mam najwspanialszego i najukochańszego psa i gdybym miała jeszcze raz podejmować decyzję o wyborze psa, bez zastanowienia byłaby to również akita.

Ten blog jest skierowany nie tylko do osób zafascynowanych akitami, które chcą się dowiedzieć więcej o tej rasie, ale również do wszystkich innych miłośników psów- obojętnie czy to pieski rasowe czy kundelki. Chcę Wam pokazać jak wygląda codzienne życie z akitą, dzielić się swoimi doświadczeniami  i spostrzeżeniami. Zapraszam do lektury :)