Akitka – blog i informacje o rasie akita inu

Blog o życiu z kochaną akitą

Recenzja przysmaków Brit Care Let’s Bite!

Z ostatniej wizyty w Maxizoo wróciliśmy z całym pakietem przysmaków Brit Care Let’s Bite, które akurat były w super promocji i kosztowały od 4 do 8 zł (w zależności od smaku i wielkości).  Kupiłam 3 warianty, które Wam zrecenzuję. Normalnie przysmaki Brit Care kosztują ok. 9 zł (te większe opakowania) w sklepach internetowych, a w stacjonarnych sklepach zoologicznych można je dostać za ok. 12 zł.

Zaczynamy od Brit Care Let’s Bite Fine Natural Snack. Chicken & cheese. 90% meat.

Opis na opakowaniu: 100% naturalny mięsny przysmak dla psa. Z kalcium dla zdrowych zębów.

Skład: mięso z kurczaka, ser

recenzja przysmaku brit care

W opakowaniu były 4 suszone kawałki piersi z kurczaka z serem. Kawałki kurczaka są spore, wielkością odpowiadają wysuszonej piersi z kurczaka. Zapach jest ok, rzeczywiście czuć suszonego kurczaka, a nie produkt mięsopodobny.  Mięsne kawałki próbowałam  łamać, ale idzie to ciężko. Po przełamaniu widać strukturę mięsa, wygląda to naturalnie, co jeszcze bardziej przekonuje, że to prawdziwa pierś z kurczaka. Przysmaki ze względu na swoją wielkość i trudność w dzieleniu nie nadają się jako nagroda w treningu, ale mogą być smakowitą i zdrową przekąską. Saki była zachwycona tym przysmakiem, pierwszy kawałek pochłonęła prawie w całości, nawet nie zdążyła całkiem przerzuć. Kolejne kawałki mięska już jej dzieliłam, aby zbyt łapczywie ich nie połykała.

Plusy:

+ dobry skład

+ przyjemny zapach

+ atrakcyjny wygląd

+ naturalna struktura mięsa

+ duża smakowitość

+ po otwarciu należy przechowywać w lodówce (świadczy o tym, że to produkt bez konserwantów)

Minusy:

-kawałki są duże i były problematyczne do przeżucia dla Saki. Dlatego lepiej je podzielić

-nie nadają się na trening

Ogólna ocena: 9/10

Ogólnie skład rewelacja, za samymi przysmakami Saki szaleje. Na pewno jeszcze kupię :)

Poniżej fotorelacja z konsumpcji 😉

Kolejny przysmak to: Brit Care Let’s Bite Fine Natural Snack. 100% meat. Cod fish & chicken

Opis na opakowaniu: 100% naturalny mięsny przysmak dla psa. Z kwasami tłuszczowymi dla lśniących włosów. (hehe, raczej powinno być „sierści”, bo nie każdy pies ma włosy).

Skład: mięso z kurczaka, cod fish (czyli dorsz, znów nie przetłumaczyli)

brit care lets bite

Przysmaki z dorszem należą do moich ulubionych. Nadają się na spacery, ale muszę je najpierw przełamać na pół, aby zmieściły się do mojego woreczka na przysmaki, który zawsze mam przy smyczy. Saki je oczywiście uwielbia, a dla mnie największym plusem jest zawartość dorsza, bo Saki na co dzień nie je ryb, a są zdrowe. Tylko szkoda, że  nie wiadomo ile jest dokładnie w składzie tego dorsza, bo nie napisano, co swoją drogą wydaje mi się dziwne, bo takie informacje są wymagane na etykiecie. Dlatego przysmak nie dostanie ode mnie najwyższej oceny 😉 Ale tak to naprawdę polecam.

Plusy:

+ dobry skład

+ zawartość ryby, która ma zdrowe kwasy tłuszczowe

+ zapach: rzeczywiście czuć rybę

+ łatwo się dzielą

+ smakuje Saki

+ po otwarciu należy przechowywać w lodówce

Minusy:

-nie wiadomo ile dokładnie jest dorsza w składzie

Ocena: 9/10

Brit Care Let’s Bite Fine Natural Snack. Lamb stripes

Skład: jagnięcina 77,55%, gliceryna, białka ze skrobią, skrobia ryżowa, sorbitol potasu.

brit lets bite lamb stripes

To jest tak naprawdę jedyny przysmak, z przeze mnie zakupionych, do którego składu mam  pewne zastrzeżenia. Soribitol potasu brzmi podejrzanie, więc postanowiłam sprawdzić co to jest. Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak sorbitonal potasu, tylko sorbinian potasu. Jest to środek konserwujący (E202) używany do żywności, szczególnie pieczywa, serów i serników i czekolady. Trochę żałosne, że firma nie potrafi poprawnie przetłumaczyć składu.. Konserwanty nie są na pewno niczym dobrym ani dla ludzi, ani dla psów, więc szkoda, że w tym produkcie jest dodatek takich substancji .  W składnikach jest też skrobia ryżowa, która jest uzyskiwana z ryżu w wyniku wodnej ekstrakcji. Skrobia jest wykorzystywana w przemyśle spożywczym jako zagęstnik – np. w produktach suszonych, wyrobach mięsnych i rybnych. Więc akurat ten składnik nie jest niczym strasznym. Kolejny składnik to gliceryna, która raczej kojarzy mi się z mydłem i kremami, ale może być również używana w przemyśle spożywczym, więc chyba ok. Jest jeszcze coś takeigo jak białka ze skrobią – brzmi dziwnie, prawda? W wersji angielskiej składu jest „protein starch” – dosłowne tłumaczenie to „skrobia białkowa”. Niestety nie znalazłam informacji w internecie ani o białkach ze skrobią ani o „skrobii białkowej”. Może producentowi chodziło o białka i skrobię? Powinien wtedy i tak napisać jakiego rodzaju to białko (zwierzęce czy roślinne) i jaka skrobia. Może czepiam się szczegółów, ale jednak powinna być jasność w liście składników. Oprócz składu, do reszty rzeczy nie mam zastrzeżeń: przysmak bardzo smakował Saki, nie miał nieprzyjemnego zapachu i łatwo można go dzielić.

Plusy: 

+ wysoka zawartość mięsa

+ zawiera mięso z jagnięciny (+ dla psów z alergią na kurczaka)

+ przysmaki nie są tłuste i nie brudzą rąk

+ łatwo się dzieli

+ smakuje Saki

+ po otwarciu należy przechowywać w lodówce

Minusy:

-zawiera konserwanty

-skład nie do końca jest jasny, niektóre słowa są źle przetłumaczone na polski i nie wiadomo o co chodzi

Ogólna ocena 7/10

Podsumowując  całą recenzję, mogę z czystym sumieniem polecić testowane przysmaki Brit Care Let’s Bite: mają w sobie dużo mięsa, cena jest przystępna, a Saki je uwielbia.  Jedynie Lamb Stripes nie polecałabym Wam kupować zbyt często ze względu na zawartość konserwantów.

akita tresura

 

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.